Четвер, 28.03.2024, 16:24
| RSS

Виноградів

Екскурсія по гостинній Виноградівщині

 

nullnullБіля підніжжя Чорної гори праворуч швидкоплинної річки Тиси стоїть чепурне і затишне місто Виноградів. Старовинний Севлюш (така назва офіційно існувала до 1946 року) відомий тим, що першим у краї одержав привілеї королівського містечка. Севлюшське право вважалось великою нагородою, яку прагнули мати від короля й інші великі поселення. Сива пам’ять минулого застигла нині в руїнах Угочанського замку Канків, що востаннє слугував обителлю ордену Францисканців, у барокальному фасаді колишнього палацу баронів Перені - найбагатших місцевих дворян і правителів. Дзвіниці церковних храмів східного і західного обрядів свідчать про строкату релігійну й національну палітру міста. Здавна у Виноградові у мирі і злагоді живуть русини-українці, угорці, росіяни, євреї, представники інших національностей. Виноградів недаремно називають мальовничим куточком Закарпаття. Побувавши на Виноградівщині, ви насолодитеся мальовничою закарпатською природою і відчуєте її цілющу силу, познайомитеся з привітними та щирими людьми, пізнаєте народні традиції та звичаї. Ви також зможете спробувати себе в різних видах сільської праці й оцінити закарпатську народну кухню. Виноградівщина подарує Вам приємне дозвілля та незабутні враження.

Перші згадки про монастир і костьол францисканців датуються 1516 роком. У 1535 році в монастирі проживало 22 монахи. В 1556 році монастир був зруйнований. У 1668 році відбудований для монахів ордена св. Франциско. Після пожежі у 1747 році його відновили у стилі бароко. В цей же час збудували і костьол, який прикрашають фрески з XIX століття. В 1998 році Виноградівською райдержадміністрацією будівлю передано римо-католицькій громаді.

Багата і складна історія костьолу. В пору розквіту міста він був його громадським центром, куди городяни приходили не тільки на богослужіння, але й збирались для вирішення життєво важливих питань. З вежі костьолу вартовий слідкував, чи не наближається до міста ворог. Від початку XVI століття костьол знаходився у центрі виру реформації і контрреформації. Його захоплюють протестанти. Але після поразки трансильванських князів, покровителів протестантизму, костьол у 1690 року захоплюють монахи-францисканці, а в 1748 році єпископ із Егера Баркоці передає його католикам. У пам'ять про це над головним порталом вибито герб єпископа.

Краєзнавчий музей nullВиноградова заснований у 1968 році. Музей нараховує 3159 історичних експонатів. У музеї зібрані матеріали з історії міста і району з найдавніших часів. Експозиція музею складається із розділів - археологія, середні віки, розвиток Виноградівщини (1900-1945 рр), побут Виноградівщини (кінець ХІХ - початок XX ст.). У музеї працює постійно діюча виставка самодіяльних художників Виноградівщини. Музеєм проводиться науково-дослідна робота зі збору матеріалів (експонатів) із історії Виноградівщини.

 

nullnull








Палац Перені - архітектурний пам’ятник XVII століття. Перша будівля збудована в XIV столітті, в той час, коли родина Перені отримала від короля великі маєтки на цій території. В XVII ст. палац перебудовано у стилі бароко. Упродовж століть цей палац служив основним місцем проживання родини Перені. Найбільш прогресивним представником із роду Перені був барон Зігмунд Перені. Він заснував у місті лікарню, подарував під неї гарну земельну ділянку, на якій пізніше були зведені лікувальні корпуси. Барон був видатною постаттю революції 1848-1849 років. Страчений Габсбургами у 1849 році. Останні реставраційні роботи проведені у 1987 році. В будівлі зараз знаходиться районний відділ освіти.

nullНад містом Виноградів на Чорній Горі видніються руїни палацу. За своїми розмірами він порівняно невеликий. Довжина будівлі 50 м, ширина - 44,6 м. Має форму чотирикутника з виступами. Кладка кам'яна. Вежі квадратні. Палац збудовано у XIII ст. могутнім паном Угорщини Боршо Бенедеком, прибічником короля Карла Роберта. Боршо Бенедек зрадив королю, і за це палац було зруйновано. Приблизно на тому ж місці у XV ст. зведений палац - монастир для монахів ордена францисканців. У 1558 році  палац був зруйнований внаслідок міжусобиць між феодалами. Палац - монастир люди прозвали «Канків», бо так називався верхній шерстяний одяг, який носили монахи. На сьогодні ця середньовічна пам’ятка досить сильно знищена, оскільки чимало каменю в минулому було використано для будівництва терас, на яких вирощують виноград.

http://www.verhovina.com.ua/?path=202/216&obj=598

 

ВиноделиеРозповідають, що виноград, котрий вирощують у Закарпатті, також походить від греків. Вакх чи Бахус, вигнаний богами з Олімпу на грішну землю, втікаючи, прихопив із собою гілочку виноградної лози і приніс її в Закарпаття. З того часу тут виробляють найкраще у світі вино.

Екскурсія по винному заводу міста Виноградово - прадавнього виноробного міста зі старими звичаями і прекрасними пам'ятками архітектури не залишать Вас байдужими. У винних льохах є дегустаційний зал із легкою закускою, де Вам запропонують різні сорти вин із різними термінами витримки. Можна придбати вино за прийнятними цінами.

 

Погода
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наше опитування
Звідки ви про нас дізналися?
Всього відповідей: 362
Статистика
счетчик посещений