Субота, 20.04.2024, 09:11
| RSS

Геральдика Міжгірського району


34Герб та опис герба Міжгірського району затверджені рішенням ХІІ сесії ІІІ скликання районної ради від 28 вересня 2000 року № 100 "Про зміст, опис та порядок використання символіки району”.

Символікою Міжгірського району є герб. До герба введено сім зображувальних елементів-символів, що повністю відповідає основним вимогам геральдики. Фігурна площина герба поділена і об’єднана простим силуетом візантійського хреста, на тлі якого нагорі розміщена дерев’яна церква. Цим символом підкреслюється самобутній талант будівничих бойків-верховинців, одвічний сполох у душах горян, міць і сила духовності, краса таланту простого люду і нескінченність віри в Господа Бога, любові до ближнього. Наявність архітектурних пам’яток – своєрідність краю, що показує його багаті культурні, історичні традиції, багатство духовних пам’яток архітектури.

У верхній частині фігурної площини знаходяться два елементи – символи, які відтворюють мінеральні джерела – життєдайну силу верховинської землі (праворуч), ліворуч зображено два листочки липи і смерічку. Смерічкою-красунею підкреслюється основне багатство нашого краю – хвойні ліси зі збереженими подекуди пралісами. З часів Київської Русі листя липи символізує віковічну єдність слов’янських народів. Саме ними на трійцю уквітчуємо наші оселі. Зрештою, це ж і є невід’ємною часткою духовної культури горян. Мінеральне джерело символізує природні багатства краю, зв'язок землі і неба – матеріального і духовного, є символом природного багатства та духовної краси народу. Район багатий на цілющі мінеральні джерела, яких у районі приблизно 50. Найвідоміші з них Соймівське, Келечинське, Вучківське, Верхньобистрянське та Колочавське. Зелені гори відображають наявність унікальних природних ресурсів, навколишнє географічне розташування та краєвиди. Гірські Карпати – унікальна природна екологічна система, яка є загальнодержавною цінністю.

У нижній частині праворуч зображення оленя символізує одвічні та ще збережені багатства флори і фауни Верховини, що прикрашають її види в Тереблянській долині і басейні річки Ріка. Адже наші крутосхили, верхи і стрімкі вершини, полонинські луки та плато надзвичайно багаті на лікарські трави і рослини. До цього розмаїття тваринного світу можна додати, що понад два десятки їх є «червонокнижними» України, це вказує на збережену цілісність флори і фауни краю.

У лівій частині гербової площини розміщений образний символ геральдики – розгорнутий паперовий сувій і гусяче перо. Ними підкреслюється збереження на теренах Верховини праслов’янської мови часів Київської Русі, в подальшому створеної на базі київсько-державного діалекту української мови, яка, відверто кажучи, саме у нас зберегла властиві їй гами, аспекти і можливості. Цей символ по праву можна вважати символічним ще і за тієї причини, що він у всій повноті підкреслює одвічну тягу горян-верховинців до знань, до науки. Ця жага до знань була надзвичайно великою. Наша Верховина подарувала світові знані постаті - А. Волошина та І. Дулішковича, видатних літераторів В. Гренажі–Донського, родоначальника закарпатської літератури Петра Скунця, відомих письменників, поетів Андрія Дурунду, Василя Кохана, Василя Тарчинця, майстра різця, автора герба Міжгірщини Михайла Беленя, академіків Олексу Мишанича та Миколу Вегеша, понад три десятки наукового сузір’я УжНУ та ще більше десятка знаних у краї письменників, поетів, чиї творчі роботи – це найкраща візитівка верховинської землі.

Сьомий елемент – символ, що уособлює унікальне явище природи на Міжгірщині, прозване пращурами «Морське око», перлину верховинських Карпат – Синєвирське озеро. Це зображення навмисно розташоване так, щоб воно на фоні хреста єднало інші символи і підкреслювало цілісність композиційного вирішення геральдичного знака. В легендах і народних переказах про цю унікальну пам’ятку природи особливо розкривається краса і величність бойківської верховини – Міжгірщини, підкреслюється любов горян до рідних гір, невмируща віра в Бога, кращі часи нелегкого земного життя.

В кольоровому вирішенні герба використано червоне золото, срібло і спокійна гама пастельних кольорів, гармонія яких спонукає до піднесення настрою, вабить зір, додає віри й оптимізму.

http://zakarpattya.com.ua/rayoni/mezhgorskiy/geraldika-mezhg-rskogo-rayonu.html

http://zakarpat-rada.gov.ua/geraldika.php



Погода
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наше опитування
Звідки ви про нас дізналися?
Всього відповідей: 362
Статистика
счетчик посещений