Четвер, 25.04.2024, 03:06
| RSS

Особливості районів Закарпаття

Особливості районів Закарпаття

        Закарпаття має багатющу історико-архітектурну спадщину, культуру, самобутній побут, даровані самою природою мальовничі ландшафти, лікувально-рекреаційні ресурси. Мальовничі місця регіону дозволяють вибрати відпочинок за вподобанням: рибалка, збирання грибів, малини, ожини, чорниць, лікарських рослин. Перебування в сільській місцевості дає змогу міським жителям долучитись до національної екзотики, етнографічних особливостей, оздоровлення цілющими джерельними водами та чистим гірським повітрям.

Крім цього, в багатьох місцинах Закарпаття наявні унікальні пам’ятки дерев’яної архітектури – старовинні дерев’яні церкви, пам’ятники природи та історії. В сільській місцевості маємо багато цікавих екскурсійних об’єктів, пов’язаних із народними промислами – ткацтвом, вишиванням, гончарством, лозоплетінням, різьбленням по дереву тощо, які розкривають витоки та джерела народної культури. Є серед них унікальні, чи не єдині в Європі – наприклад, музей ковальської справи „Кузня Гамора” в с. Лисичево Іршавського району та музей сплаву лісу на річці Чорна Міжгірського району.

 

Берегівський район

Гостинність господарів сільських садиб, неповторний смак закарпатських фруктів та овочів, відпочинок на ріках Тиса і Боржава, самобутню народну творчість угорського народу, захоплююче архітектурно-історичне минуле краю – все це пропонують гостям села Берегівщини: Четфалва, Велика Бакта, Бене, Боржава. Гості мають можливість відвідати діючу старовинну готичну церкву з деревяною дзвіницею (ХІУ- ХУІІ ст.) у с. Четфалва. Не менш цікавою є памятка архітектури в с. Бене – готичний костьол ХІ - ХІУ ст.

 

Виноградівський район

Біля підніжжя Чорної гори праворуч швидкоплинної річки Тиси стоїть чепурне і затишне місто Виноградів. Старовинний Севлюш (така офіціцйна назва офіційно існувала до 1946 року) відомий тим, що першим у краї одержав привілеї королівського містечка. Виноградів недаремно називають мальовничим куточком Закарпаття. Побувавши на Виноградівщині, ви насолодитеся мальовничою закарпатською природою і відчуєте її цілющу силу, познайомитеся з привітними та щирими людьми, пізнаєте народні традиції та звичаї. Ви також зможете оцінити закарпатську народну кухню. Виноградівщина подарує Вам приємне дозвілля та незабутні враження.

 

Великоберезнянський район

Це вишукана естетичність гірських ландшафтів, лісисті гори, квітучі полонини, швидкоплинні ріки, сріблясті джерела цілющих мінеральних вод. Район розташований у гірському масиві Східних Карпат. Особливе надбання краю – це шедеври народного дерев’яного зодчества – триверхі шатрові церкви. Дерев’яні храми, що збереглися до сьогодні, відносяться переважно до ХУІІ-ХУІІІ століття. Більшість із них – своєрідні візитні картки Закарпаття. По території району прокладено декілька десятків туристичних пішохідних та велосипедних маршрутів. Успішно функціонує високогірне фермерське господарство „Полонинське господарство”, яке розводить унікальну рідкісну породу коней „Гуцульські” з метою їх подальшого використання для запровадження кінного високогірного туризму.

 

Воловецький район - гірський район північної частини Закарпаття

Гірські хребти простягаються з північного заходу на південний схід, в цьому напрямі збільшується їх висота, змінюється  вигляд. Окрасою і багатством району є рослинний і тваринний світ, що відзначається  різноманітним видовим складом. Верховинський край має досить розвинуту соціально-культурну сферу, багатий духовними цінностями. Воловеччина – гостинний край. Якщо Ви шукаєте спокою в оточенні прекрасної природи – це означає, що ви потрапили саме туди, куди прагнули, незалежно від пори року.

 

Іршавський район

Цей район називають перлиною Боржавської долини. Надзвичайно цікавим для туристів є регіональний ландшафтний парк „Зачарований край”- це справжня скринька з коштовностями природи. Букові праліси, оліготрофне болото „Багно”, вкрите товстим килимом з моху, непримітна на перший погляд квітка росичка-круглолиста, яка залюбки обідає....комахами.

Діюча музей-кузня „Гамора” (с. Лисичево), якій майже 300 років, - це збереження вікових традицій працелюбного народу. Сільськогосподарський реманент, викуваний під важким водяним молотом, користується у місцевих газдів особливим попитом. А історія місцевої вузькоколійки сягає в минуле тисячоліття. Неквапна подорож віковою залізницею – це нагода побувати в чарівному куточку Боржавської долини та помилуватися неповторними краєвидами сільської місцевості.

 

Свалявський район

Район poзташований у центральній частині Закарпатської області, у передгірній частині Карпат, і відзначається надзвичайно різноманітними формами рельєфу. Тут зосереджена більшість мінеральних вод України (понад 100 родовищ), представлені майже всі її типи. Води унікальні за своїм складом та лікувальними властивостями, а в народі їх називають „Святими криницями”. Сприятливий клімат дозволяє розвивати на території району різні види літнього та зимового відпочинку. Край також відомий оригінальною пам’яткою архітектури ХУІІ ст. – дерев’яна церква в с. Бистрому. Ще одним доказом давньої історії міста є пам’ятка природи – дуб у центрі Сваляви, вік якого сягає майже 500 років.

 

Міжгірський район

Один із наймальовничіших куточків Карпат. Мандрівник, який подорожує по Міжгіршині, обов’язково захоче побувати на Синевирському озері, яке розміщене на висоті 989 м. над рівнем моря. Милувати око буде один із найкрасивіших водоспадів Українських Карпат – Шипіт.

Незабутні враження для туристів залишає пісенний фестиваль „На Синевир трембіти кличуть”, який проходить у вересні місяці кожного року.

 

Мукачівський район

Край живописних Карпатських гір та лісів, де Ви зможете потрапити у храм незайманої природи, відчути радість спілкування із природою, де є можливість побачити сімейства диких кабанів, косуль, оленів, де збереглися унікальні памятки природи. Це край самобутньої культури та історії, де поряд співіснують памятки далекого минулого з обєктами сучасності, де є можливість із ХХІ ст. зробити крок  та потрапити в ХІІ-ХІІІ ст., пізнати таємниці середньовічних замків та палаців, історію, культуру, традиції наших краян...

 

Перечинський район

Поміж мальовничих смарагдових гір, у долинах швидкоплинних річок Уж і Тур’я розташувалася коштовна перлина Закарпаття – Перечинський район.

Це неповторний і дивовижнй край, який уподобав сам Бог і щедро обдарував невичерпними багатствами: могутніми віковічними лісами, цінними копалинами, цілющими джерелами, родючими землями.

На Перечинщині знаменита полонина Руна (1472 м н.р.м.), основні вершини – Менчул (1295 м н.р.м), Високий Верх (1413 м н.р.м.), Рівний Плай (1228 м н.р.м.). Довкола полонини – справжнє намисто водоспадів.

Заворожуючою красою довкілля, щедрими дарами природи, багатою історією, самобутньою культурою, цікавою говіркою місцевих жителів, різноманітною і смачною кухнею, Перечинщина приваблює численних гостей і туристів.

 

Рахівський район

Район займає найбільш високу високогірну частину Українських Карпат. Тут знаходиться найвища вершина України – гора Говерла, географічний центр Європи, найбільші праліси Європи, джерела цілющої мінеральної води, бере початок найбільша притока Дунаю - ріка Тиса, Карпатський біосферний заповідник, територія якого віднесена до найцінніших екосистем Землі і входить до міжнародної мережі біосферних резервантів ЮНЕСКО. В Європі цей унікальний, високогірний район України знають як регіон, де разом із природою збереглась самобутня гуцульська культура корінних жителів краю.

 

Тячівський район

На території району виявлено понад 67 водопроявів мінеральних (у т.ч. термальних) вод, які містять до 20 життєво-необхідних для здоров’я людини мікроелементів та за своїми властивостями не поступаються відомим водам Кавказу, Чехії, Франції. В районі знаходиться близько 60 пам’яток археології, історії та монументального мистецтва. Серед них городище Кануна (УІ – У ст. до н.е.), Карпатські кургани (ІУ – ІІІ ст. до н.е), залишки замкових та фортифікаційних споруд, печери біля с. В. Уголька.

Незвичайним за своїми властивостями є соляне озеро Кунігунда, що знаходиться в смт. Солотвино. Для нього характерна висока мінералізація і, як і Мертве море в Ізраїлі, озеро відоме завдяки дивовижному ефекту виштовхування. Наявні також сім музеїв історичного, краєзнавчого та етнографічного спрямування. Цікавим для туристів є приватний народний музей „Сріберна Земля” в с. Грушово, в якому зібрані колекції цінних експонатів: історії, культури, звичаїв і побуту багатьох поколінь, що жили колись на цій землі.

 

Хустський район

Район знаходиться у передгірській та гірській зоні серединної частини Закарпаття. Своєрідною візитною карткою Хустщини є її архітектурні споруди: 4 унікальні пам’ятники народної архітектури – дерев’яні церкви з елементами готики; в с. Крайниково – церква Михайла 1662 року, в с. Сокирниця – церква Миколая 1709 року, в с. Данилово – церква Миколая 1779 року, в с. Олександрівка – церква Параскеви першої половини ХУІІ ст. Стрімкі шпилясті вежі гармонійно поєднуються з ідеальними пропорціями та формами цих простих і невимушених будівель.

Але найбільшим багатством району по праву вважається екологічно чисте повітря, значна кількість мінеральних і термальних джерел. Славний Хустський район і своїми унікальними місцевостями. Одна з них – відома далеко за межами країни – Долина нарцисів. Це єдине місце в СНД, де зустрічаються природні зарості нарциса вузьколистого. Тільки тут збереглося поголів’я буйволів Карпатської популяції.

Курортна зона „Шаян” – неповторна місцевісь Хустського району, де найголовнішим лікувальним фактором є численні джерела мінеральних вод, які містять різні макро- та мікроелементи, зокрема, залізо, бор і фтор. Нині це відома далеко за межами країни здравниця.

 

Ужгородський район

Район знаходиться у західній частині Закарпатської області, у передгірській зоні Карпат. Завдяки вигідному геополітичному розташуванню район має можливість розвивати туристично-рекреаційну галузь з метою залучення для оздоровлення та відпочинку туристів усіх регіонів України та інших держав.

На сьогодні активно відпочити можна в мальовничому куточку на озері біля с. Андріївка, де розташований екотуроб’єкт „Агротак золотої підкови”. Тут поєднуються елементи сільського туризму (екскурсії на конях гуцульської породи – розроблені маршрути, знайомство з рідкісними та екзотичними тваринами, відпочинок на березі озера).



Погода
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наше опитування
Звідки ви про нас дізналися?
Всього відповідей: 362
Статистика
счетчик посещений