П`ятниця, 29.03.2024, 05:37
| RSS

Національний природний парк «Синевир»

http://moikompas.ru/img/compas/2008-08-20/sinevir/56273738.jpgУ 1989 році у центральній частині Українських Карпат (горний масив «Горгани») створений Національний природний парк Синевир. Народження національного природного парку «Синевир» неодмінно пов'язане з унікальним за своєю красою гірським озером під небесами зі співзвучною назвою «Синевир». Для збереження цього чарівного творіння природи в 1974 році було організовано ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Синевирське озеро», а згодом, у 1989 році, - Національний природний парк «Синевир». Його площа становить 40 400 га, з них 5 807 га відведено під заповідну зону. До складу парку входить і відоме верхове болото Глуханя.


http://tutbuv.com/wp-content/uploads/2009/04/0006qw9y.jpgПриродні умови парку є типовими для Горган - одного з найвеличніших гірських масивів. Навіть важко уявити собі, що ця місцевість у межах Вододільно-Верховинської геоморфологічної області колись була морським дном, а нині уособлює переважно два характерних ландшафти: низькогірні флішеві крутосхилі хребти з бурими гірсько-лісовими та дерново-буроземними щебенюватими грунтами, а також середньогірські давньольодовикові флішеві крутосхилі хребти з полонинами, бурими гірсько-лісовими щебенюватими та гірсько-торф'яно-буроземними грунтами. Найвищими вершинами тут є Стримба (1719 м над рівнем моря) та Негровець (1707 м). Характерною особливістю гір є наявність великих кам'янистих розсипів, що називаються в народі "греготами". Крім них представлені всі типи рельєфу - від полонинного до річково-долинного.

Клімат на території парку закономірно змінюється від помірно-вологого в долинах до холодно-вологого у високогір'ї. Середня температура липня - близько + 13°С, січня - мінус 4-6°С. Атмосферні опади значні.

Приїхавши сюди, ви потрапите в куточок незайманої природи, побачите красу високих струнких буків, яким уже декілька століть. Тут можна зустріти диких тварин - гірську косулю, оленя. Зустрічається також рись, ведмідь і багато видів рідкісних тварин. Чисельність тварин не зменшується завдяки забороні на полювання і вирубування лісів. У парку можна побачити близько 90 видів рідкісних і зникаючих рослин, занесених у Червону книгу, - шафран, пролісок білосніжний. Працівниками парку підтримується лад і відновлення природних умов. В озері «Синевир» водиться велика кількість форелі. Форель є індикатором чистоти води - у брудній воді вона жити не буде. Деякі відвідувачі кидають у воду печиво або хліб - на крихти тут же накидаються зграї дрібної риби. Але лов риби заборонений.

Проте, не варто сумувати. Рибу можна з таким же успіхом ловити на Теребля-Рікському водосховищі. У водосховищі, окрім форелі, водиться ще багато видів річкової риби. Там можна ловити цілий рік і навіть займатися підводним полюванням. Вода чиста, глибина водоймища близько 10 метрів. Вам за плату нададуть човни і спорядження. Водосховище знаходиться в с. Нижній Швидкий на трасі Хуст - Міжгір'я. Браконьєрити там не вийде - можна заплатити великий штраф. І за http://tutbuv.com/wp-content/uploads/2009/04/0006pb3c.jpgнерестом риби там стежать.

У Синевирському озері водиться велика кількість раків, ось їх ловити можна.

Поруч є ще декілька місць, в яких водиться форель. Там же можна взяти напрокат снасті, наживку, лов риби платний. Та зате скільки задоволення! Як знайти ці водоймища, вам підкажуть місцеві.




http://tutbuv.com/wp-content/uploads/mr_brut/pic/003qa2yhНе менш мальовничими в парку є озеро Озірце, а також болота Глуханя і Замшатка, урочища Кантина, Песся та Квасовець, у якому знаходиться джерело з вуглекислою маломінералізованою гідрокарбонатно-хлоридною натрієвою мінеральною водою. Озерце глибиною до 10 м  - дивовижний витвір природи, оскільки може бути еталоном перетворення озера у верхове болото. Заболочування відбувається від центру до периферії і навпаки. Прибережний плав утворений сфагнумами й осоками, а силавина на середині озера - лише сфагновими мохами буро-червоного кольору, серед яких неначе зелені ниточки переплітаються стебельця журавлини дрібноплодої. У темно-синій воді лежать повалені, оброслі мохами дерева, подекуди посеред води поблискує листочками на сонці рдесник, а на березі стоять, як заворожені, смереки, явори та буки.

Найцікавішим витвором природи з точки зору науки є оліготрофне зі сферичною поверхнею болото Глуханя. Подібних йому в Карпатах уже майже не залишилося. В торфах закодовано літопис природи краю. На болоті ростуть 15 рідкісних і зникаючих видів рослин - журавлина дрібноплода, шейхцерія болотна, осока малоквіткова, лікоподієва заплавна, що занесені до Червоної книги України. Серед них кілька північних видів, мешканців тайги і тундри, які дуже рідко зустрічаються в Карпатах.



Погода
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наше опитування
Звідки ви про нас дізналися?
Всього відповідей: 362
Статистика
счетчик посещений